/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

У США Коломойського і Боголюбова можуть звинуватити у наймасштабніших відмиваннях грошей за всю історію

373
Ігор Коломойський / Фото: unian.ua

Ігор Коломойський / Фото: unian.ua

За інформацією аналітика американського
центру Atlantic Council Андерса Аслунда, у його розпорядженні опинився текст позивної заяви українського держбанку, в якій йдеться, що «Приватбанк» подав до суду в штаті Делавер (США) проти колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, звинувачуючи олігархів у відмиванні 470 млрд доларів через кіпрські компанії. Про це повідомляє Цензор.

Згідно з позовом, загальна сума наданих за період з 2006 по 2016 рр. «Приватбанком» кредитів кіпрським компаніям, за допомогою яких власники банку відмивали кошти, склала $ 470 млрд, що в два рази перевищує ВВП Кіпру за даний проміжок часу.У разі, якщо даний факт підтвердиться, це стане наймасштабнішим відмиванням грошей однією групою осіб за всю історію.

Аслунд зазначає, що схема відмивання коштів через «Приватбанк» надзвичайно проста: спочатку гроші збиралися в Україні як депозити населення під високі відсотки, потім переводилися в дочірній банк на Кіпрі, а вже там, за посередництва двох юридичних фірм, видавалися анонімним компаніям в якості кредитів для покупки нерухомості в США. Крім цього, Коломойський і Боголюбов, за посередництва таких компаній, придбали в США ряд металургійних заводів, розташованих в різних штатах.

«На жаль, правоохоронні органи США не можуть контролювати сотні тисяч анонімних компаній в Сполучених Штатах, тому у будь-якій з них є хороший шанс піти від відповідальності. Випадок з ПриватБанком наочно демонструє необхідність раз і назавжди заборонити анонімні компанії в Сполучених Штатах», — резюмує Аслунд.

Нагадаємо, позов був поданий держбанком проти колишніх власників — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Серед відповідачів є також троє громадян США, які живуть в Майамі, і дев’ятнадцять анонімних компаній.

05.06.2019


Реклама Google

Схожі записи