/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

ОАС Києва поновив Миколу Голомшу на посаді першого заступника генпрокурора

86
Микола Голомша / Фото взято з відкритих джерел

Микола Голомша / Фото взято з відкритих джерел

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді люстрованого першого заступника генерального прокурора Миколу Голомшу.

Суд визнав протиправним звільнення Голомші з посади в 2014 році, і зобов’язав поновити його на посаді.

На думку суду, при проведенні люстрації повинен бути дотриманий індивідуальний характер такої відповідальності, тобто вина чиновника повинна бути доведена в кожному конкретному випадку. У той же час, відповідачем — Генеральною прокуратурою — не було надано доказів приналежності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади екс-президентом Віктором Януковичем.

«Займана Миколою Голомшою посаду в ГПУ не була політичною посадою, не доведена і правомірність застосування до позивача процедур, передбачених відповідним законом, що в свою чергу обумовлює висновок про недоведеність правомірності прийняття оскаржуваного рішення з підстав, в ньому зазначеними, що є достатньою і самостійною підставою для скасування рішення про звільнення», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року генеральний прокурор Віталій Ярема звільнив з посади першого заступника генерального прокурора Миколу Голомшу. Згідно з наказом Яреми від 23 жовтня, Голомша звільнений в зв’язку з припиненням трудового договору відповідно до п. 7-2 ст. 36 Кодексу законів про працю, тобто виходячи з підстав, передбачених законом «Про очищення влади» (про люстрацію). У 2015 році звернувся до суду з позовом. Голомша заявляв про порушення норм Конституції, норм трудового закону і закону про люстрацію, який передбачає очищення влади від людей, які своїми діями або бездіяльністю сприяли встановленню режиму, допомагали Януковичу узурпувати владу.

14.08.2019Схожі записи