/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Рішення на користь олігарха. Конституційний Суд узаконив розкрадання коштів держпідприємств — НАБУ

225
Фото взято з відкритих джерел

Фото взято з відкритих джерел

У четвер 6 червня Конституційний суд України узаконив розкрадання коштів держпідприємств через закупівлі за завищеними цінами, позбавивши НАБУ права вимагати через суд анулювання незаконних угод. Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро України (НАБУ).

«Це рішення — в інтересах організаторів корупційних схем, а не України», — прокоментували у прес-службі НАБУ.

Як відомо, конституційну скаргу подав «Запорізький завод феросплавів», що входить до групи «Приват» бізнесмена Ігоря Коломойського.


Причина суперечки між НАБУ і «Запорізьким заводом феросплавів», як повідомляв Центр протидії корупції (ЦПК), — переуступка боргу перед ВАТ «Запоріжжяобленерго». Так, завод феросплавів заборгував обленерго, 60,24% акцій якого належить державі, 164,9 млн грн за спожиту у 2015 році електроенергію. Таку ж суму завод повинен був отримати від ЗАТ «ХК енергомережі», яку очолював екс-нардеп Дмитро Крючков. Компанії уклали між собою два тристоронніх договори про переуступку боргу.

Однак відповідно до закону, за використану електроенергію повинен платити саме споживач — «Запорізький завод феросплавів». Це стало підставою для того, щоб угоди визнали недійсними.

У ЦПК стверджували, що в разі прийняття КСУ прецедентного рішення на користь компанії Коломойського держава втратить 7 млрд грн.

06.06.2019Схожі записи