/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Колишні журналісти ZIK звернулися до Зеленського з приводу повзучої окупації Росією українських ЗМІ

176
Фото взято з відкритих джерел

Фото взято з відкритих джерел

Колишні співробітники телеканалу ZIK, медіарух «Медіа за усвідомлений вибір», українські громадські організації, медіаексперти та журналісти закликали керівництво держави та органи правопорядку запобігти використанню українських телеканалів для просування прокремлівської пропаганди та повзучій окупації медіапростору Росією.

Про це пише «Детектор медіа», опублікувавши повний текст їхньої заяви.

Журналісти звертають увагу на те, що все більше українських ЗМІ переходять під контроль Віктора Медведчука чи наближених до нього осіб.

 


«Уже в перші дні після зміни власника його вплив на ZIK став очевидним. З ефіру каналу зник повтор авторської програми Тетяни Даниленко з критикою на адресу Віктора Медведчука, а її запис був видалений з офіційного YouTube телеканалу. Журналісти заявили про появу на каналі так званих «стоп-листів» — списків заборонених до запрошення в ефір публічних осіб.

Ключовими коментаторами всіх подій стали представники партії ОПЗЖ [«Опозиційна платформа — За життя»]», — йдеться у зверненні.

Автори звернення вимагають у Зеленського «визначитись із позицією щодо інформаційної інтервенції Росії в український медіапростір». Також його просять підтримати незалежне Суспільне мовлення.

«Ми закликаємо президента та його команду, зокрема й майбутніх народних депутатів нового скликання, докласти всіх зусиль для запровадження дієвих механізмів, які б дозволили демонополізувати телебачення, гарантували редакційну незалежність, захист від диктату власників, прозорість джерел фінансування медіа, а також підтримати розвиток незалежного Суспільного мовлення», — йдеться у зверненні.Від СБУ вимагають «дати відповідь, чи використовувались кошти країни-агресора для скуповування українських медіаактивів, що веде до підриву суверенітету й територіальної цілісності України».

Національну раду з питань телебачення і радіомовлення просять слідкувати за ефірами NewsOne, «112 Україна» та ZIK і перевіряти їх на відповідність українському законодавству.

02.07.2019Схожі записи