/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Урядова криза в Молдові. Кремль готує повалення проєвропейської коаліції — Юрій Бутусов

245
Прапор Республіки Молдова / Фото взято з відкритих джерел

Прапор Республіки Молдова / Фото взято з відкритих джерел

Російська Федерація готує повалення проєвропейської коаліції і зміну політичного курсу в Молдові, вважає головний Цензор редактор журналіст Юрій Бутусов. Про це він написав у Facebook, пише «Цензор.НЕТ«.

«Урядова криза в Молдові — Росія готує повалення проєвропейської коаліції, зміну політичного курсу. Україна повинна продумати свою стратегію дій, якщо ми дозволимо РФ зміцнити Додона в Молдові, Путін зможе утримати Придністров’я. І наші витрати на безпеку за підсумком зростуть», — зазначив Бутусов.

Він вважає, що національні інтереси України «вимагають ліквідації окупованого РФ військового плацдарму в Придністров’ї».

Бутусов нагадав, що звідти діють проти України російські спецслужби, незаконні збройні формування.

«Україна виставила навколо Придністров’я спільні з Молдовою митні та прикордонні пости — але цього недостатньо. Потрібно більш активне втручання. Треба обрізати корупційні зв’язки російських спецслужб з українськими політиками», — написав він.

Бутусов вважає, що давно пора «знову ввести санкції проти Молдавського металургійного заводу, які були зняті в 2019-му завдяки корупційним зв’язкам» директора Одеси «Володимира Галантерніка».

Також, за його словами, потрібно заборонити в’їзд в Україну автомобілів з придністровськими номерами.


Крім того, забезпечити «підтримку антиросійських партій і проєвропейських партій в ході кризи всіма можливими способами» і «поставити відповідні завдання керівництву наших розвідувальних служб. Необхідно докласти всі ресурси, щоб створити проблеми російській агентурі в Молдові».

«РФ повинна розуміти, що у відповідь на втручання у внутрішні справи Молдови, Україна буде посилювати свій тиск і буде підтримувати тих, хто бореться з Москвою», — зазначив Бутусов.

Нагадаємо, парламент Молдови затвердив склад нового уряду і оголосив країну «захопленою державою», яку потрібно звільняти. Партія соціалістів і правий блок ACUM об’єдналися, обрали голову парламенту і затвердили склад уряду. Новим прем’єром Молдови була обрана Майя Санду.

Проте Конституційний суд визнав рішення парламенту незаконними. Суд 9 червня, відсторонив від посади президента Ігоря Додона, надавши колишньому прем’єр-міністру Павлу Філіпу повноваження щодо розпуску парламенту. Він відразу ж підписав Указ про розпуск парламенту і призначив дату дострокових виборів на 6 вересня.

У свою чергу, парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демпартію, головою парламентської фракції якої він, одночасно, є.

10.06.2019


Реклама Google

Схожі записи