/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Ціна протистояння. Через торгову війну між Вашингтоном і Пекіном технологічні компанії втрачають мільярди доларів

79
Фондова біржа США / Фото: Wall Street journal

Фондова біржа США / Фото: Wall Street Journal

За лічені дні торгового протистояння між США і Китаєм та взаємним підвищенням мит американські фондові індекси показали найбільше падіння за останні п’ять місяців, пише Forbes.

За інформацією бізнесового нью-йоркського видання The Wall Street Journal, найбільше від торгових воєн на даний момент страждають технологічні компанії. Акції Caterpillar втратили до закриття торгів у понеділок $ 6,04 (4,6%), котирування Boeing знизилися на $ 17,30 (4,9%). Папери Apple, яка виробляє практично всі свої продукти в Китаї, подешевшали на $ 11,46 (5,8%). На 11% ($ 4,47) впали акції Uber, який провів IPO минулої п’ятниці. Котирування сервісу з тих пір тільки знижуються, втративши вже 18% від початкової вартості $ 45.Значні втрати несуть і автовиробники. Акції Tesla впали за день на 5,22%. Bloomberg при цьому зазначає, що в ході торгів зниження досягало 6,3%, що стало найбільшим падінням котирувань компанії за один день з січня 2017 року. BMW і Daimler, яких Bloomberg називає найбільшими імпортерами американських автомобілів до Китаю, втратили 1,2% і 3,3% відповідно. Папери General Motors подешевшали на 3,8%, Ford — на 3,3%.

Загострення в торгових відносинах США і Китаю почалося 11 травня, коли президент США Дональд Трамп підвищив мита на імпортовані з Китаю товари на загальну суму близько $ 200 млрд на рік.

У відповідь на це Пекін 13 травня оголосив про введення додаткових митних зборів з американських товарів загальною вартістю близько $ 60 млрд. Як відзначає WSJ, до цього аналітики очікували зростання американського фондового ринку в 2019 році, але тепер ці прогнози можуть не збутися. Разом з тим Трамп не виключив, що зустрінеться з китайським лідером в рамках саміту G20 в Японії, після чого деякі папери відіграли падіння, уточнює видання.

Як відзначає також WSJ, на тлі суперечностей США і Китаю різко виріс на 28% індекс VIX, який також називають «індексом страху». Він росте, коли на біржах спостерігається падіння, і його найбільше з жовтня зростання є негативним знаком для інвесторів, пише ділова газета.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

14.05.2019


Реклама Google

Схожі записи