/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Генасамблея ООН закликала Росію вивести війська з Криму і повернути його України

236
74-а сесія Генасамблеї ООН / Фото: прес-служба президента України

74-а сесія Генасамблеї ООН / Фото: прес-служба президента України

Генасамблея ООН прийняла резолюцію, що закликає Росію як державу-окупанта вивести свої війська з Кримського півострова і припинити тимчасову окупацію території України. Про це в Facebook повідомив речник представництва України в ООН Олег Ніколаєнко.

Документ був розроблений Україною, країнами ЄС, США, Канадою, і Туреччиною і називається «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, України, а також частин Чорного та Азовського морів».

За ухвалення резолюції проголосували представники 63 держав, проти — 19.


Основні положення резолюції:

— Вимога до РФ як держави-окупанта вивести свої війська з Кримського півострова і припинити тимчасову окупацію території України.

— Заклик до РФ повернути військове обладнання та озброєння, вкрадене на українських кораблях «Бердянськ», «Нікополь» і «Яни Капу».

— Засуджується проведення РФ військових навчань в Криму і використання захоплених нею військових підприємств.

— Акцент на неправомірне використання ядерної інфраструктури на українському півострові.

— Фіксація того факту, що посилення російської військової присутності і перешкоджання міжнародній навігації в регіоні Чорного та Азовського морів негативно впливає на соціально-економічну ситуацію в прибережних районах України, зокрема на Донбасі.

— Рекомендація іноземним державам, міжнародним організаціям і установам утримуватися від візитів в тимчасово окуповані АР Крим і Севастополь без узгодження з Україною.


09.12.2019Схожі записи