/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Громадський сектор програв парламентські вибори Зеленському

483

Afishar-OR-004

В далекому 2006 році, після виборів до Київради я кілька місяців не переварював політику. Навіть не читав новини, бо все бісило.

Зараз десь схожий стан, і власне не через результат «Слуги народу». Навпаки, адекватні люди, які пішли по списках команди Зеленського це найкраще, що трапилось на цих виборах. Тактично, саме вони виявились правими в тому якою має бути політика.

Те що викликає в мене повне несприйняття української політики, це результати інших партій.

Мене шокує результат «Громадянської позиції» і «Самопомочі». Я не очікував, що вони пройдуть, але та «підтримка», яку вони отримали вганяє в депресію. Попри всі мінуси цих команд там повно порядних і адекватних людей, а «Самопоміч» одна з найбільш ефективних фракцій в парламент цього скликання. Вони точно не заслужили такого принизливого результату.Мене розчаровує високий результат віртуального Смешка з Гордоном. Два старих мудака, без краплини харизми беруть більше 3% на одному інтерв’ю. Це взагалі в голові не вкладається.

Мене безмежно засмучує результат «Сили людей». Він показує провальність однієї з найбільш адекватних стратегій розбудови партії — захід в міські ради. «СЛ» має фракції в кількох великих містах і навіть своїх міських голів, а результат такий, що наче крім родичів ніхто не голосував.

Мене гнітить результат Шарія. 2% на ютуб-каналі це дуже багато. Особливо на фоні мікроскопічних результатів адекватних партій.

І якби би все що змогла виставити адекватна громадськість — «Голос», який при 100% впізнаваності лідера, якого до цього рік розкручували як політика, з бюджетом більше 80 млн грн, з безкоштовними концертами хіба тільки не в смт, з медіа-підтримкою Пінчука, з мобілізацією купи людей, які реально впахали на кампанію — ледве взяли нещасних 5%. І при монобільшості «Слуг», яким не потрібна коаліція тепер незрозуміло, що робити фракції, і як не перетворитись в другу «Самопоміч».

Виходить, що на цих виборах зазнали краху всі варіанти розбудови політичних партій. І через місцеві осередки, і через залучення зірок, і через політичні союзи.

І от я третій день намагаюсь осмислити ці результати, і усвідомити що робити в такій новій реальності. І поки виходить погано.

29.07.2019

 
Олександр Равчев
Фахівець з комунікації

Громадський і політичний діяч, фахівець із суспільних комунікаційСхожі записи