/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Подалі від Газпрому. США допоможуть Україні розкрити енергетичний потенціал — Рік Перрі

78
Рік Перрі / Фото: reuters.com

Рік Перрі / Фото: reuters.com

США готові допомогти Україні повністю розкрити енергетичний потенціал, заявив 31 серпня в Facebook міністр енергетики США Рік Перрі. Повідомляє видання ГОРДОН.

Він назвав продуктивною свою зустріч з українським колегою Олексієм Оржилем і секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олександром Данилюком у Варшаві.

«США готові допомогти Україні повністю розкрити свій енергетичний потенціал за допомогою американських технологій, ресурсів і підтримки», — заявив Перрі.Нагадаємо, 31 серпня уповноважений уряду Польщі щодо стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, Данилюк і Перрі підписали у Варшаві угоду про співпрацю в газовій сфері. «Одним із кроків диверсифікації газового ринку України буде налагодження поставок зрідженого газу через Польщу», — повідомив Данилюк.

Наїмський заявив, що його країна готова збільшити поставки газу в Україну в чотири рази. Польща збільшує в свою чергу обсяг поставок з США на LNG-термінал в Свіноуйсьце. Компанія PGNiG в 2018 році уклала три довгострокових контракти на покупку скрапленого природного газу з американськими фірмами. Президент PGNiG Петро Возняк заявляв, що американський газ обходиться Польщі приблизно на 20% дешевше за російський.

Reuters зазначає, що Варшава намагається знизити залежність від російського газу до 2022 року, коли закінчується довгострокову угоду польського оператора з «Газпромом». Польська влада заявляли, що не планують його продовжувати.


02.09.2019Схожі записи