/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

В Нідерландах назвали імена чотирьох людей, які причетні до збиття рейса МН17

120
Вілберт Пауліссен /Фото: laga.net

Вілберт Пауліссен /Фото: laga.net

Об’єднана слідча група з розслідування катастрофи рейса МН17 встановила, що до краху лайнера в небі над Донбасом влітку 2014 року причетні троє росіян і один українець. Про це під час прес-конференції повідомив глава центрального департаменту кримінальних розслідувань національної поліції Нідерландів Вілберт Пауліссен, пише видання ГОРДОН.

Як повідомтв Паулісаен, це колишній так званий «міністр оборони ДНР» Ігор Гиркин (росіянин), відставний офіцер Головного розвідувального управління РФ Сергій Дубинський (росіянин) і колишній підполковник збройних сил Росії Олег Пулатов. А також один українець — командир «розвідувального батальйону ГРУ ДНР» Леонід Харченко.

Пауліссен зазначив, що у цій справі проходило близько ста підозрюваних. За п’ять років розслідування їх кількість зменшилася. Цією справою займається понад 50 слідчих. Зокрема, австралійські та нідерландські детективи працюють разом з українськими слідчими у Києві.

За словами Пауліссена, Гіркин, Дубинський і Пулатов знаходяться в Росії, підозрюваний Харченко проживає на окупованій території Донбасу.

Всі троє росіян були пов’язані з російськими силовими органами, тільки українець Харченко не мав військового досвіду, але брав участь в «силах самооборони Донецька», додав він.

«Гиркин був точкою контакту з РФ. Підозрюваний Дубинський також був в постійному контакті з російськими службовими особами. Пулатов був заступником глави служби безпеки, він співпрацював з Дубинським. Харченко також безпосередньо працював з Дубинським. Так званий міністр оборони «ДНР» віддав наказ скласти ланцюжок, який пов’язував «ДНР» з РФ, з метою доставки озброєння з РФ на територію України. Саме так могла бути доставлена ​​установка «Бук», — пояснив він.

Головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке додав, що Нідерланди звернуться до Російської Федерації з проханням видати підозрюваних. Крім того, буде направлено формальне звернення до України, щоб допитати українського підозрюваного.

Суд над підозрюваними розпочнеться 9 березня 2020 року в Гаазі.

19.06.2019Схожі записи