/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Вік, стать, освіта: «Опора» проаналізувала склад нового парламенту

139
Верховна рада України / Фото взято з відкритих джерел

Верховна рада України / Фото взято з відкритих джерел

Верховна Рада IX скликання оновиться на 80,4%, повідомила 24 липня прес-служба громадянської мережі «Опора».

Розрахунки представлені на підставі обробки результатів позачергових виборів до Верховної Ради Центральною виборчою комісією України станом на 24 липня.

За оцінками «Опори», склад нового парламенту «помолодшає» в середньому на 7,4 року, так як частка нардепів у віці 21-45 років збільшиться в середньому на 26%.За попередніми даними, в новий парламент змогли переобратися 82 народних депутата, при цьому 342 кандидата стануть парламентарями вперше.

Найбільше депутатів, які працювали в попередньому скликанні Ради, балотувалися в нову ВР від партії «Європейська солідарність» і «Опозиційна платформа — За життя» (по 17).

Ще 16 парламентаріїв пройшли за списками партії «Батьківщина». Крім того, 32 нардепа змогли переобратися в парламент за мажоритарними округами.

Представників партій «Слуга народу» і «Голос» не було в Раді попередніх скликань.

Всього у Верховній Раді нового скликання буде 336 чоловіків (79,8%) і 88 жінок (20,8%) — на 39 депутаток більше, ніж в минулому парламенті.

За списками партій до парламенту потрапила 61 жінка (27% від всіх «списочників»), 27 жінок перемогли в мажоритарних округах (13,6% від усіх «мажоритарників»).

У минулому скликанні всього чотири жінки представляли мажоритарні округи.

Від партії «Слуга народу» в парламент пройшли 56 жінок, від партії «Голос» і «Європейська солідарність» — по дев’ять. Від партій «Опозиційна платформа — За життя» і «Батьківщина» в Раду проходять по п’ять кандидаток.

У Верховній Раді IX скликання буде працювати 17 народних депутатів, яким від 21 до 30 років; 121 депутат — від 31 до 45 років, 58 майбутнім парламентарям — від 46 до 60, трьом — більше 60.Наймолодшому кандидату від «Слуги народу», Святославу Юрашу, 23 роки, найстаршому — кандидату від «Опозиційною платформи — За життя», Юрію Іоффе, 78.

Середній вік депутата в новому складі парламенту — 41 рік. В цілому середній вік народних обранців знизився на 7,4 року в порівнянні з попереднім скликанням.

У 411 депутатів в новому парламенті є вища освіта, у дев’яти — середня спеціальна. Ще четверо — із середньою загальною освітою.

30 осіб на момент обрання були безробітними — це на п’ять осіб менше, ніж у попередньому скликанні.

Більше новообраних народних депутатів проживають в Києві (182 особи). На другому місці — Київська область (26 осіб), на третьому — Харківська (24).

25.07.2019Схожі записи