/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Віктор Пінчук оплачував «відбілювання» Януковича у США по справі Тимошенко — американські ЗМІ

196
Віктор Пінчук / Фото: nv.ua

Віктор Пінчук / Фото: nv.ua

Український мільярдер Віктор Пінчук оплатив більшу частину витрат американської компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom, яка в 2012 році склала звіт, який «відбілював» у США дії тодішнього президента Віктора Януковича з приводу затримання та взяття під варту під час досудового слідства Юлії Тимошенко.

Як пише Politico, таку інформацію, виступаючи 16 серпня в окружному суді Вашингтона в якості свідка у справі про незаконну лобістську діяльність колишнього юриста Білого дому Грегорі Крейга, розкрив пов’язаний з Демократичною партією США політолог Даг Шон.


Шон заявив, що давно співпрацював з Пінчуком і на його прохання контактував з Крейгом, який у 2012 році працював в Skadden. Перший платіж у розмірі $ 150 тис. Політолог сам передав юристам Skadden, потім, як він стверджує, виплатами займався, який тоді працював з президентом Віктором Януковичем політтехнолог Пол Манафорт.

Шон стверджує, що в тому ж 2012 році Крейг запитав його, чи можна згадувати в документах його прізвище і прізвище Пінчука. Відповідь була негативною.

Крейга звинувачують у наданні неправдивої інформації посадовим особам міністерства юстиції США щодо його співпраці з Манафортом на користь уряду України. Судовий процес почався 15 серпня. Якщо Крейга визнають винним, йому може загрожувати до п’яти років ув’язнення і штраф до $ 250 тис.


Фірма Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP в 2012 році готувала звіт, який Міністерство юстиції України використовувало, щоб обгрунтувати Європейському суду з прав людини досудове утримання під вартою колишнього прем’єр-міністра України Тимошенко.

Financial Times в січні 2019 писала, що звіт Skadden з критикою Тимошенко оплатив Пінчук, а гроші були перераховані з підконтрольного Манафорту банківського рахунку на Кіпрі. Прес-служба Пінчука повідомляла, що бізнесмен ніколи не мав відношення до роботи Skadden, включаючи підготовку або поширення їх доповіді про Тимошенко.

18.08.2019


Реклама Google

Схожі записи