/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

Якщо мова йде про інформаційний канал, де сидітимуть «говорящі голови», то змісту таке робити немає

338

Afishar-PO-001

Увесь день вивчаю коментарі щодо російськомовного каналу. Ідею створення такого ресурсу озвучили у Офіс Президента України.

Теж висловлюсь. Якщо мова йде про інформаційний канал, де сидітимуть «говорящі голови», то змісту таке робити немає.

У той же час ідея потрібна і цікава. Такий продукт зможе «взлетіти», якщо не буде повністю дотаційним і з бюджету.

По-перше, формат. Він має бути легким і розважальним. Гумор і інфотеймент. Без «заумі».

По-друге, публічні особи. Наявність не повністю політичного майданчика дасть можливість запрошувати і російських лідерів думки, які погано вписуються у російський канон. Від Андрія Макаревича до реперів Фейса і Елджея. Їх і аудиторію треба переконати, що хіп-хоп — це новий рок-н-рол. З бунтом, протестами і голосами поколінь.

Ніяких українських політологів. Ніяких провокативних питань у лоб.

І тут — «по-третє». Потрібно говорити про «молоду Росію». Про їх країну, яка вона могла би бути без чекістів і підривів будинків. Говорити про Чечню та «Курськ». Висміювати чиновників без «масляковщини».

«Нам нужны такие Гоголи, чтобы Путина затролили».

Гарний пропагандистський канал — це не інформаційний gang bang, а формування альтернативного шляху розвитку Росії. Лагідно як у часи ‘perestroika’.

По-четверте, не варто боротися за супутникові канали. Є youtube. І є досвід того ж Студия «Квартал 95» щодо розкрутки у «трубі». Російські блогери ж теж далеко не самостійні. Біглий аналіз показує, що більшість іменитих інтернет-стар взаємодіють з холдингом ТНТ, який працює з мережею.

І звідси п‘яте — гроші.

Добро має бути рентабельним. Кураторам нового каналу точно потрібно буде робити бізнес-план. З KPIs по переглядах. По плану заробітків з концертів і інших проектів «зірок» нашого каналу. В ідеалі — українці мають створити більш сучасні альтернативи фестивалям «Новая волна» в Юрмалі та «Славянский базар» у Вітебську.

Інший варіант — державні кредити продакшенам на 3-5 років на вироблення продукту. Запустились, попрацювали, заробили, повернули.

Повторюся: ніякої банальщини. Сподіваюся, у Володимир Зеленський не почнуть створювати проект «під кума», як це було у #Мінстець.

Опубліковано з дозволу автора

31.07.2019

 
Петро Охотін
Політтехнолог

Політтехнолог, співавтор книги «Виграти вибори: покрокова інструкція».
Схожі записи