/var/www/cdpolya9961/data/www/afishar.com/wp-content/themes/looker
https://afishar.com/wp-content/themes/looker

ЗМІ вияснили, де знаходиться зникла найдорожча картина Леонардо да Вінчі

146
Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу» / Фото: christies.com

Леонардо Да Вінчі «Спаситель світу» / Фото: christies.com

Зникла картина «Спаситель світу» пензля Леонардо да Вінчі знаходиться на яхті наслідного принца Саудівської Аравії. Як пише видання Daily Mail, яхту Serene син короля Салмана, Мухаммед ібн Салман Аль Сауд купив три роки тому у російського горілчаного магната Юрія Шефлера за 507 мільйонів доларів. 134-метрове судно довгий час входило в трійку найбільших яхт російських мільярдерів.

Картина «Спаситель світу» стала найдорожчим твором мистецтва в світі після того, як російський мільярдер Дмитро Риболовлєв продав її в листопаді 2017 року на аукціоні Christie’s за рекордну суму в 450,3 мільйона доларів (хоча деякі експерти припускають, що це витвір мистецтва міг створити не сам великий Леонардо, а хтось із його учнів).

Ім’я покупця спочатку не називалося, але вже тоді ходили чутки про те, що це був спадкоємець саудівського престолу. Пізніше стало відомо, що картину купив саудівський принц рангом значно нижче — Бадер ібн-Абдулла ібн Мохаммед ібн Фархан Аль-Сауд. Проте він входить в оточення принца-спадкоємця престолу, а тому передбачалося, що він діяв від його імені, як підставну особу.


Незабаром після аукціону департамент культури і туризму Абу-Дабі оголосив, що «Спаситель світу» буде виставлятися в новому музеї — Луврі Абу-Дабі. Показ картини да Вінчі був запланований на вересень 2018 року. Однак полотно так і не пред’явили публіці. Видання The New York Times писало, що картина безслідно зникла з Лувра Абу-Дабі. Співробітники музею анонімно заявили виданню, що не знають, де знаходиться робота да Вінчі.

Тепер повідомляється, що картину таємно, посеред ночі переправили приватним літаком з музею на яхту. Полотно згодом планується передати в культурний центр міста Аль-Ула, будівництво якого ще не завершено. До закінчення будівництва «Спаситель світу» буде знаходитися на яхті, яка в даний момент знаходиться в Середземному морі, біля узбережжя Єгипту.

11.06.2019


Реклама Google

Схожі записи